Informācija par niķeli

Metāla tips

Niķelis

Pirkt niķeli

Konstantins Vahruševs
Pārdošanas menedžeris
Irina Rudneva
Pārdošanas menedžeris

Kas ir niķelis?

Informācija par niķeli

Niķelis ir mazaktīvs pārejas metāls, kam raksturīga elastība un kaļamība. Ārēji tas izceļas ar sudrabaini baltu nokrāsu. Tas ir oksīda plēves veidošanās rezultāts, kas aizsargā metālu no korozijas.

Niķelis pieder pie krāsaino smago metālu grupas. Dabā ķīmisko elementu biežāk iegūst no dažādām rūdām. Tīrā veidā tas ir ārkārtīgi rets.

Niķeļa pamatīpašības

Tīrs niķelis ir elastīgs un viegli apstrādājams zem augsta spiediena. No krāsainā metāla tiek izgatavotas plānas loksnes un caurules. Niķelis saglabā augstu izturību pret koroziju jebkurā formā. Metāls neoksidējas brīvā dabā, sālsūdenī un saldūdenī, kā arī atsevišķās agresīvās vidēs (skābēs un sārmā).

Niķelis ir mazaktīvs, tas slikti reaģē ar citiem ķīmiskajiem elementiem. Savienojot metālu, veidojas koordinācijas un kompleksie savienojumi. Niķelis ir feromagnētiķis, tas spēj spontāni magnetizēties.

Niķelim raksturīgā aizsardzība pret koroziju tiek izmantota rūpniecībā. Metāls tiek uzklāts uz citu materiālu virsmām plānā kārtā (biezums nepārsniedz 36 mikronus). Papildu aizsardzībai augšdaļa ir hromēta. Aizsargkārtu uzklāj galvanizācijas vannā

Niķelim piemīt augsts magnētisma līmenis un vāja termiskā izplešanās, kā dēļ to izmanto dažādu sakausējumu (permalla, monel-metāls, invar) ražošanā.

Niķelim ir šādas ķīmiskās īpašības:

  • blīvums - 8,902 g / cm³;
  • kušanas temperatūra - 1453 ° С;
  • vārīšanas temperatūra - 2732 ° С;
  • siltumvadītspēja - 90,1 W / (m * K).

Niķeļa griešanas procesā veidojas smalks pulveris, kas viegli uzliesmo gaismā. Tas sarežģi niķeļa detaļu un izstrādājumu ražošanas procesu. Pulveris tiek ātri novākts un utilizēts (vai tiek izmantots kā otrreiz pārstrādājams materiāls)

Niķelis tīrā veidā tiek izmantots reti. Visvērtīgākie ir sakausējumi ar šo metālu. Sakausējumiem ir dažādas ķīmiskās un fizikālās īpašības. Piemēram, niķeļa-dzelzs sakausējumam ir augstāka karstumizturība nekā tīram metālam. Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 3000 dažādu niķeļa savienojumu, kas tiek izmantoti daudzās darbības jomās.

Niķelis ir piemērots pulēšanai, kausēšanai un kalšanai. Krāsaino metālu aktīvi izmanto metalurģijā, ķīmiskajā un pārtikas rūpniecībā, elektronikā un shēmu ražošanā, kā arī medicīnā.

Metāla velmējumu noliktava

Pasūtījuma izmaksas aprēķins

Nosūtiet mums nepieciešamo materiālu sarakstu, un mēs noformēsim aprēķinu

Invalid Input

Invalid Input

Lūdzu, ievadiet derīgu e-pasta adresi

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input