Informācija par titānu

Metāla tips

Titāns

Pirkt titānu

Konstantins Vahruševs
Pārdošanas menedžeris
Irina Rudneva
Pārdošanas menedžeris

Kas ir titāns?

Informācija par titānu

Titāns ir viegls un izturīgs metāls ar raksturīgu sudrabaini baltu nokrāsu. Ārēji ķīmiskais elements ir līdzīgs alumīnijam un nerūsējošajam tēraudam.

Titāna unikalitāte ir dažādu ķīmisko īpašību kombinācijā. Tas ir vieglāks par daudziem citiem metāliem, taču tam ir augsta izturība un izturība pret koroziju.

Titāna galvenās īpašības

Tīrs titāns ir viegls. Pateicoties tam, metāls tiek aktīvi izmantots aviācijas un enerģētikas nozarēs. Vieglums samazinās, pievienojot citus ķīmiskos elementus.

Titāns viegli kūst inertā atmosfērā. Metālam ir viskoza struktūra un tas viegli pielīp pie darba virsmām un instrumentiem apstrādes laikā. Daļu ražošanai iekārtas pārklāj ar īpašu smērvielu.

Istabas temperatūrā uz titāna virsmas veidojas aizsargājoša pasivējoša plēve - oksidācijas rezultāts. Tieši viņa nodrošina aizsardzību pret koroziju dažādās vidēs (izņemot sārmainu)

Titānam ir šādas specifikācijas:

  • kušanas temperatūra - 1671˚С;
  • blīvums - 4,5 g / cm3 (pie apkārtējās vides temperatūras 20˚С);
  • siltumvadītspēja - 21,9 W / (m * K).

Titāns ir izturīgs pret daudzām ķīmiskām vidēm, kas nav sārmainas. Aizsardzību nodrošina oksīda plēve. Savienojot ar citiem metāliem, veidojas intermetāliski savienojumi. Titānam ir lielisks kontakts ar daudziem ķīmiskiem elementiem. Piemēram, apvienojot ar karbīdiem, tiek ražoti ugunsizturīgi savienojumi ar augstu cietības pakāpi.

Metāls ir piemērots apstrādei augstās temperatūras ietekmē. Griešanas laikā radušies titāna putekļi ir sprādzienbīstami. Uzliesmojums notiek 400˚С temperatūrā. Tādēļ titāna izstrādājumu ražošanā atkritumi tiek ātri izņemti un izmantoti kā pārstrādājami materiāli. Titāna skaidas ātri uzliesmo un sadeg. Šajā procesā parādās raksturīga balta liesma

Titānu izmanto daudzās darbības jomās:

  • kuģu būve un raķešu būvē;
  • enerģētikas nozarē;
  • medicīnā;
  • elektronikā;
  • būvniecībā;
  • ķīmiskā rūpniecībā.

Rūpnieciskajā ražošanā izmanto nevis tīru titānu, bet materiālu ar piemaisījumiem. Metālam pievieno dzelzi, silīciju, oglekli, slāpekli, skābekli. Sastāva izmaiņas ietekmē ķīmiskās un fizikālās īpašības.

Titāna sakausējumus iedala 3 lielās grupās: beta stabilizatori, alfa stabilizatori un neitrālie cietinātāji.

Metāla velmējumu noliktava

Pasūtījuma izmaksas aprēķins

Nosūtiet mums nepieciešamo materiālu sarakstu, un mēs noformēsim aprēķinu

Invalid Input

Invalid Input

Lūdzu, ievadiet derīgu e-pasta adresi

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input